Projekt Šantovka údajně pokračuje i přes odstoupení dalšího investora

otazníky kolem šantovkyProjekt výstavby nové čtvrti Šantovka v centru Olomouce opustil další investor, ING Real Estate Development. Prvním investorem, který zřejmě v souvislosti s ekonomickou krizí od investice odstoupil, byla začátkem roku 2009 společnost Sekyra Group (více informací o této události na oficiálních stránkách projektu Šantovka). Mluvčí developerského projektu tehdy věc banalizoval s poukazem na fakt, že Sekyra Group byla pouze minoritním a tedy nevýznamným investorem.

Nyní projekt Šantovka opouští další, tenokrát významný developer, společnost ING Real Estate Development.

Více o odstoupení investora viz například článek na serveru e15.cz. Podle zbylých investorů nebude mít tato událost vliv na podobu ani harmonogram projektu. Nová čtvrť by tak měla stát již v roce 2015.

Ctižádostivý projekt obchodní, administrativní a rezidenční čtvrti v samém centru Olomouce na místě bývalých Milozávodů počítá i s výstavbou nové tramvajové linky, která centrum Olomouce spojí s jižní částí města, čtvrtí Nové Sady. Novou tramvajovou linku bude financovat soukromý investor ve spolupráci s magistrátem města Olomouce, který hodlá využít dotace z Evropské Unie.

Developerský projekt Šantovka má i své odpůrce. Kritici poukazují zejména na fakt, že nákupní zóna umístěná do středu města způsobí silný nárůst automobilového provozu v centru Olomouce, které je již v současné době automobily přetíženo. Občanské sdružení Za krásnou Olomouc kritizuje zejména výstavbu výškové budovy, která se stane rušivou dominantou historického panoramatu Olomouce.

Dalším odpůrcům projektu Šantovka vadí zejména to, že jde o ekologicky významnou lokalitu na poloostrově mezi Moravou a Mlýnským potokem, která mohla být využita zcela jinak, než výstavbou dalších konzumních chrámů, například jako rozšíření městských parků

Projekt Šantovka nicméně pokračuje dle harmonogramu. Na staveništi nyní probíhá odklízení po demoličních pracech a podle investorů by se obchodní galerie měla otevírat na podzim roku 2012.

Comments are closed.