Nový realitní server RealHit.cz

realhit.cz

Před časem jsme vás informovali o změně cenové politiky serveru Sreality.cz, která měla za následek vlnu nevole realitních kanceláří. Sreality proto byly donuceny zachovat původní ceník avšak i přes to z tohoto serveru několik realitních kanceláří odešlo a bylo jasné, že není dobré se upínat pouze na tento jeden realitní portál.

Tato skutečnost dala prostor pro nové hráče. Na podzim minulého roku proto vznikl nový realitní portál RealHit.cz, který nabízí možnost inzerce realitním kancelářím, ale také koncovým zákazníkům – těm ovšem pouze formou poptávky. RealHit je v současné době mladý portál, avšak již dnes obsahuje přes 100 000 nabídek z celé České republiky.

V porovnání s Sreality, které mají kolem 170 000 nabídek, jde o velmi pěkné číslo. Nabídky jsou na RealHitu řazeny přehledně do kategorií, ať už se jedná o prodej a pronájem bytů, prodej novostaveb, komerčních nemovitostí, pozemků a další. Všechny kategorie jsou navíc dále roztříděny do jednotlivých regionů České republiky. Je tedy velmi jednoduché zacílit na konkrétního zákazníka, který nemusí procházet stovky nabídek, ale vybere si pouze oblast a kategorii, která mu vyhovuje.

Zákazník má také možnost vyhledávání na serveru, které je ve dvou verzích. Rychlé vyhledávání umožňuje zadání pouze nejdůležitější informací jako je lokalita (město, ulice, PSČ), typ nemovitosti, kategorii (byty, domy, pozemky apod.). Vyhledávat lze také pouze podle ID inzerátů. Detailní vyhledávání poté umožňuje zadávat konkrétní parametry jako je například typ budovy, vlastnictví nebo podlahovou plochu.
Návštěvníci si rovněž mohou přidávat jednotlivé inzeráty do oblíbených a kdykoli se později vrátí na server, mají tyto inzeráty stále uložené. Další možností je nechat si zasílat nové inzeráty z dané kategorie podle nastaveného filtru na e-mail.

Na druhou stranu realitní kanceláře mohou využít automatického exportu svých nabídek ze stávajících realitních softwarů jako je například Lojza, Realman, Reax apod. Podporováno je také rozhraní Sreality. Poplatky pro realitní kanceláře jsou konečné a platí se vždy buď na 6 měsíců, nebo na jeden rok. Každá nová registrace navíc dostane 3 měsíce zdarma. Zvýraznění nabídek, případně jejich zobrazení na první straně za příplatek je také samozřejmostí.

Server RealHit.cz stojí určitě za vyzkoušení a je dobré, že přispívá k diverzifikaci realitních nabídek.

Comments are closed.