Jak rychle prodat dům nebo byt

rychle prodat!Při prodeji nemovitostí většinou nikdo nespěchá, protože jde o velké peníze. Spousta lidí se ovšem nachází v situaci, kdy si pořídili nové bydlení na hypotéku a počítali s rychlým prodejem domu či bytu, ze kterého se stěhují pryč. Po dvou měsících, kdy svou nemovitost neúspěšně nabízí, jsou nemile překvapeni a dochází jim, že to nebude až tak jednoduché, jak si představovali.

Na vině je zejména přemrštěná cena, kterou za nemovitost požadují. Již v letech 2008 a 2009 se nabídky realitních kanceláří hemžily podobnými případy. Kdo pravidelně sledoval realitní inzerci, například zdarma distribuovaný časopis Real City, mohl tam nalézt spousty bytů nebo domů, které se prodávaly mnoho měsíců, někdy i přes rok. Prodávající odmítali slevit, přestože bylo evidentní, že důvodem je přemrštěná cena. Slevit ovšem nemohli, protože potřebovali umořit půjčku, kterou si vzali na svůj nový vysněný domek v satelitním městečku.

S přicházející finanční krizí splaskla i tato „realitní bublina“, ceny nemovitostí spadly a realitní trh se utlumil.

Zpět k otázce z nadpisu tohoto článku: jak tedy dům nebo byt rychle prodat? Odpověď vyplývá z předchozího textu. Významně snížit cenu. Jinak vám nemovitost zůstane na ocet. Platí to dvojnásobně v dnešní době, kdy je realitní trh v útlumu. Můžete zaujmout jedinou věcí – nízkou cenou, která bude znamenat pro kupujícího výhodnou koupi a nebude váhat ani v době krize.

Comments are closed.